• Çınar Mh. 822 Sk. No:1/A, 34200 Bağcılar/İstanbul
Lazer Epilasyon

Jel tırnak  protez tırnak uygulamalarından birsidir. Tırnakların su ile etkilenmesinden sonra tırnak sertliğinin kaybolmasına neden olmaktadır. Tırnaktaki sararmalar sonucunda tırnakların uzamasın yavaşlatmaktadır. Bu durumda  jel tırnak  uygulamaları ile bakımsız tırnaklardan sert tırnaklara sahip olmayı sağlamaktadır. Jel tırnak uzman kişiler tarafından yapıldığı için tırnakların daha sert ve bakımlı olarak gözükmesini sağlamaktadır. Jel tırnaklar en çok tercih edilen protez tırnaklar arasında yer almaktadır. Jel tırnak uygulaması akrilik tırnak uygulaması ile kıyaslanacak olursa jel tırnak daha çok tercih edilmektedir.

 

 Jel tırnak nasıl yapılmaktadır?

 

Jel tırnak yaptırılmadan önce jel tırnağa sürülerek uç kısımdan uzatılması sağlanır .Tırnağa sürülen jel kendi başına ve çabuk kuruyan bir madde olmadığı için özel ışın yöntemleri ile kurutulması sağlanır. Özel ışınlarla kurutulan jel sonrası tırnakların uç kısımlarına uzun tırnak formu verilerek tırnağın tümüne tekrar jel sürülür . Bu işlem ise tırnağın diğer kısımları ile eşit gözükmesini sağlamaktadır.

 

Tırnak uç ve diğer kısımlarla aynı seviyeye geldikten sonra törpüleme işlemi yapılır. Tırnağın tüm yüzeyleri kontrollü bir şekilde törpülenerek ardından tırnak etlerine de bakım yapılır. Jel tırnak yapımı da şu şekilde gerçekleştirilmektedir. Jel tırnak dip protez tırnak uygulamalarına göre daha dayanıklıdır. Dayanıklı olmasını ise tek başına kurumaması ile kanıtlamaktadır. Diğer protez tırnaklar arasından en çok yaygın hale gelmiş protez tırnak uygulamasıdır.

 

 Jel tırnaklara ne zaman bakım yaptırılmalıdır?

 

Jel tırnaklara bakım yapılması için yapımından sonra aradan dört hafta geçmesi gerekmektedir. Dört haftadan önce bakım yaptırılması durumunda ise dip kısımlarından uzayan tırnaklar kötü bir görüntü oluşturmaktadır. Jel tırnakları çok dikkatli kullanılması durumunda yaklaşık ortalama altı ay kadar kullanılmaktadır.

 

  Jel tırnaklar nasıl çıkartılır?

 

Jel tırnağı çıkartmak isteyenler için evde kendilerinin çıkarması çok zordur. Bu nedenle jel tırnağı yaptırdıkları yârde çıkartmaları daha avantajlıdır .Çünkü tırnağın tamamını törpülenmesi gerekmektedir. Eğer jel tırnak yapımından soak of gel kullanıldıysa oje çıkartma yöntemi ile çıkartılır ancak . Ancak aseton veya bu iş için özel üretilmiş ürünler kullanılmaktadır.

 

 Jel tırnakların faydaları nelerdir?

 

Jl tırnakların avantajlarını anlatacak olursak eğer her şeyden önce tırnakların bakımlı ve güzel gözükmesinin sağlamaktadır. Darbeye maruz kalmadığı sürece çabuk kırılmazlar ve hasar görmezler .Tırnağa sürülen ojelerin uzun süre dayanmalarını sağlamaktadır. İstenilen uzunlukta tırnaklar ile yapılabilir. Akrilik tırnak ile karşılaştırılırsa eğer akrilik tırnağa göre daha ince yapıya sahiptir.

 

 Jel tırnak yapılırken ve yapıldıktan sonra dikkat edilmesi gerekenler?

 

Jel tırnak yaparken de akrilik tırnak da olduğu gibi hijyen ve temizliğe dikkat edilmesi gerekmektedir. Hijyene dikkat edilmezse tırnak problemlerine neden olmaktadır. İnce yapıldığı zaman daha hassas oluyorlar . Bu durumda jel tırnaklarda akriliğe göre daha çabuk kırılma meydana gelmektedir. Yaparken veya çıkarırken dikkat etmek gerekir .Dikkat edilmezse tırnaklarda bazı hasarlara neden olmaktadır.

Çalıştığımız Markalar