• Çınar Mh. 822 Sk. No:1/A, 34200 Bağcılar/İstanbul
Lazer Epilasyon

Nedir

Dünyada başlayan ipek kirpik furyası Hollywood starlarından sonra sokağa indi. Jennifer Lopez ‘in çarpıcı bakışlarının sırrı ipek kirpik (mint lashes) olduğu anlaşılınca bu akım dünyada aldı başını gitti.

Son derece natürel görünüşlü olan ipek kirpik uygulaması diğer takma kirpik uygulamalarından son derece farklıdır. Hem yapılış hem görüntü itibari ile farklılık gösterir. Doğal kirpik görünüşündedir. Asla abartılı ve frapan durmaz.

Yapılış olarak da ortalama 1 – 1,5 saat arası süren bu uygulamada her bir kirpik telinin üzerine birer adet kirpik yapıştırılması ile uygulanır. İdeal ve düzgün uygulamada bu kaidelere dikkat edilerek yapılmalıdır. Aksi taktirde kullanım olarak kısa süreli bir kullanım olur ve görünüş de doğal olmaz.

Bu konuda uygulama yapmak gerçek uzmanlık, el mahareti, tecrübe, pratiklik ister.

İpek kirpik ürünlerinin Türkiye de distribütörlüğünü, dağıtımını ve eğitimlerini veren bir ekip olarak bu konudaki tecrübemiz su götürmez.

Nasıl Uygulanır

İpek kirpik uygulamasına başlanmadan önce ilk olarak alt tarafta bulunan kirpikler özel bantlar aracılığıyla kapatılarak göz kapağının alt kısmındaki kirpiklerin uygulama sırasında kullanılan yapıştırıcıdan zarar görmesi engellenir. Kapama işlemi bittikten sonra üst kısımdaki kirpikleri tek tek ayırmak için özel tarak ile kirpikler taranır. Uygulama öncesinde kirpiklerin tamamen makyajdan arındırılmış ve temiz olması son derece önemlidir. Aksi takdirde kullanılan yapıştırıcı gerekli etkiyi göstermez. İpek kirpik uygulamasında kullanılan çeşitli tipte ve uzunlukta kirpikler bulunur. Bu nedenle uygulamaya başlanmadan önce kişinin istediği doğrultuda kirpikler belirlenerek uygulama sırasında bu kirpikler kullanılır. Genel olarak 2 ayrı uzunlukta kirpik kullanılır. Bunlardan boyu kısa olanı gözün daha iç tarafında olan kirpiklerin uç kısımlarına yapıştırılırken kirpiklerin dış kısımlarına daha uzun olan kirpikler özel yapıştırıcılar aracılığıyla yapıştırılır. Uygulama sırasında kullanılan ipek kirpikler her bir kirpiğe tek tek yapıştırılır. İpek kirpik uygulaması sırasında kişinin gözlerini kesinlikle açmaması gerekir. Aksi takdirde gözler yapıştırıcıdan etkilenip zarar görebilir. İpek kirpik uygulaması yaptırdıktan sonra kadınların makyaj yapmasına bile gerek kalmaz. Belirli aralıklarla yaptıracağınız ara bakımlar sayesinde ipek kirpiklerinizi uzun süre kullanabilirsiniz. İpek kirpiklerle banyoya, havuza yada saunaya girmek de hiçbir sakınca bulunmaz. Bu uygulamanın yapılma süresi ise ortalama olarak 1-1.5 saat kadar sürmektedir.

Çalıştığımız Markalar