• Çınar Mh. 822 Sk. No:1/A, 34200 Bağcılar/İstanbul

Kimler Microblading (kıl teknigi) yaptıramaz?

  • Kemoterapi tedavisi devam eden kanserli hastalara ( Kemoterapi tedavisi bittikten en az 6 ay sonrasında islem yapılabilir.)
  • 18 yaşın altındakilere
  • Hamilelere
  • Hemofili hastalığı olanlara
  • Deri rahatsızlıkları olanlara ( Sedef, egzama vb)
  • Alkol ve uyuşturucu kullananların işlem yapılmadan en az 2 gün önce bırakmaları gerekir.
  • Kan sulandırıcı kullanan tansiyon hastalarına (asprin, kor asprin vb) Şeker hastalarına
  • Şeker hastalarına

İpek Kirpik Nasıl Uygulanır?

Kişinin özellikle göz yapısı ve isteği değerlendirilerek uygun olan kirpikler seçilir. Makyajsız olan kirpikler özel temizleyici ile temizlenir, primer ile yağdan ve tozdan arındırılır. Kişinin kendi kirpikleri hava alabileceği uygunlukta (1 mm gibi) bosluk bırakılarak, kirpikler her bir kirpiğe yapıştırılır. Sabır ve emek isteyen ciddi profesyonellik gerektiren bir iştir.

İpek Kirpik Kullanım Süresi Ne Kadardır?

İpek kirpik kullanım süresi azala azala ortalama 4-5 haftadır. Ancak ara bakımlarla kullanım ömrünü uzatabilirsiniz. Bir sıfır uygulamadan maksimum 21 gün içinde ara bakım yapılmalı, eğer kirpikler güzel bir şekilde kullanıldıysa ve kişinin kirpikleri çok çabuk uzayan bir yapıya sahip değilse yine 21gün için 2.bakım hatta 3.bakım yapılabilir. Böylece kullanım süresi 2.5 hatta 3 aya kadar uzatılabilir. Bizim tavsiyemiz kişinin kendi kirpiklerin zarar görmemesi ve daha estetik bir görüntüye sahip olabilmesi için, 1 sıfır uygulama 21 gün içinde bakım ve sonra kirpiklerin tamamen çıkarılarak yeniden yapılması veya dökülmesi için kendi haline bırakılmasıdır.

Protez Tırnağı Ne Kadar Süre Kullanabilirim?

Tırnak uzama hızına göre 2 veya 3 haftada bir bakım yapılmalıdır. Protez tırnak bakımı, Tırnak uzadıkça alt kısımdan gelen tırnağın tekrar protez tırnak jeli ile kaplanma işlemidir. Bakımları yaptırdığınız sürece protez tırnağı kullanabilirsiniz.

Protez Tırnak kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Tırnakta çatlama, kırılma gibi problemler yaşamamak için tırnakları darbeden korumak önemlidir. Üzerine oje sürüyorsanız, asetonsuz oje ile çıkarmanızı, çamaşır suyu vb. gibi temizleyicilerle temas etmemesini tavsiye ederiz.

Protez Tırnaklarımı Nasıl Çıkartabilirim?

Kendiniz çıkaramazsınız. Özel solüsyon veya cihazla çıkartma işlemi yapılır. Bu yüzden uygulama yaptırdığınız yere ve başka bir tırnak merkezinde çıkartma işlemi yaptırabilirsiniz.

 

Yeniliklerimiz ve Kampanyanlarımız İçin Bize Ulaşın !

Çalıştığımız Markalar